Ryby, żaby, raki
Złota dziesiątka poezji polskiej na lekcjach języka polskiego jako obcego / 2.
Scenariusze lekcji jpjo/ 2. dla uczniów w klasach IV-VIII (materiały dydaktyczne)
Warsztaty metodyczne dla nauczycieli
i studentów
05 '23
Serdecznie zapraszamy do świata poezji! Czy można czytać literaturę w języku obcym? Oczywiście. Staramy się Was o tym przekonać. Wybraliśmy 10 wierszy, by pokazać różne możliwości pracy z poezją na lekcjach z uczniami w szkole podstawowej. Mamy nadzieję, że dołączycie do nas. Jeśli tylko macie swoje ulubione polskie wiersze, przygotujcie do nich scenariusz zajęć i weźcie udział w konkursie. Na zwycięzców czekają cenne nagrody. Chętnych zapraszamy również do udziału w szkoleniu metodycznym poświęconym wykorzystaniu poezji na lekcjach jpjo.
Ogólnoukraiński konkurs na scenariusz lekcji języka polskiego jako obcego / 2.
Komisja konkursowa
dr hab. Agata Roćko, prof. PAN
prof. IBL PAN - literaturoznawca, lektor i metodyk języka polskiego jako obcego z wieloletnim doświadczeniem. Kierownik Zespołu literatura a glottodydaktyka oraz studiów podyplomowych Glottodydaktyka. Nauczanie języka polskiego jako obcego w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Autorka wielu artykułów z zakresu historii literatury oraz dydaktyki nauczania języka polskiego. Wykładowca z zakresu historii literatury oraz metodyki jpjo. Trener metodyczny języka polskiego jako obcego/ drugiego/ odziedziczonego w kraju i za granicą.
Samanta Busiło
Lektor, metodyk, wykładowca. Autorka podręczników do nauki języka polskiego jako obcego, artykułów poświęconych dydaktyce jpjo. Członek zespołu autorów i egzaminatorów Państwowej Komisji Poświadczającej Znajomość Języka Polskiego Jako Obcego. Pracuje na Uniwersytecie Przykarpackim im. Wasyla Stefanka. Uczyła języka polskiego jako obcego w warszawskim liceum im. S. Batorego oraz w szkole podstawowej w Sulejówku. Prowadzi szkolenia metodyczne dla nauczycieli języka polskiego jako obcego/ drugiego w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Ukrainie.
Marlena Olechowska
Nauczycielka języka polskiego. Pracowała zarówno w polskich, jak i międzynarodowych szkołach z uczniami w różnym wieku. Od 2004 roku uczy także języka polskiego jako obcego w firmach i placówkach dyplomatycznych.
Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim oraz metodykę nauczania języka polskiego, glottodydaktykę języka polskiego jako obcego i job-coaching, a wszystko po to, aby mieć skuteczne narzędzia w swojej pracy.
Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens, jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy.
Paulo Coelho
Sekretarz komisji
Samanta Busiło
Poczytaj z nami
Projekt finansowany ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w ramach Programu Promocja Języka Polskiego.
Patronat honorowy:
Patronat medialny:
Polonistyka PNU
Uniwersytet Przykarpacki im. W. Stefanyka
ul. Szewczenki 57
Iwano-Frankiwsk 76000
Tel: (0342)59-60-63 | ksm@pnu.edu.ua